Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Lekarzkasa fiskalna inneWymogi sanitarne

Uszczuplone nowe rozporządzenie w sprawie wymagań stawianych ZOZ-om
 

  


2 lutego tego roku ukazało się nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia, w którym ujęto wymagania, jakim mają odpowiadać zakłady ZOZ. Zaczęło ono obowiązywać od 16 lutego 2011 r. Najważniejsze zmiany, które pojawiły się w rozporządzeniu, to:

  • Wycofanie szczegółowych zapisów na tematy ogólnobudowlane – zagadnienia te są szeroko omówione w odrębnych przepisach z zakresu prawa budowlanego.

  • Wycofanie się z określania wielkości powierzchni przypadających na poszczególne pomieszczenia praktyki lekarskiej – głównie ze względu na to, że przepisy te utrudniały efektywne wykorzystanie powierzchni pomieszczeń znajdujących się w zakładzie opieki zdrowotnej. Zaznaczono jedynie, że kształt i powierzchnia poszczególnych pomieszczeń ZOZ-u powinny umożliwiać prawidłowe ich wykorzystanie, zgodnie z przeznaczeniem. Szczegółowe normy dotyczące wielkości pomieszczeń o rozmaitym przeznaczeniu znajdują się w przepisach prawa budowlanego.

Rozporządzenie definiuje, w co powinny być wyposażone i jak powinny wyglądać poszczególne pomieszczenia w przychodni; określa też usytuowanie i lokalizację pomieszczeń ZOZ-u (w tym konieczność odizolowania pomieszczeń przychodni od lokali o innym przeznaczeniu użytkowym w przypadku, kiedy zakład opieki zdrowotnej znajduje się nie w odrębnym budynku, ale w budynku np. o przeznaczeniu mieszkalnym).

Źródło: Opracowanie własne


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS