Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Wyzwalacz pięknego uśmiechu
  • 16-12-2010
 

 

 

 

 

 

 

O piękny uśmiech warto dbać. Budzi on zainteresowanie nie tylko jako cenny atrybut zdrowia, ale również jako niezwykle istotny element atrakcyjnego wyglądu - także podczas wykonywania fotografii.

Pozującym do zdjęcia, którzy mają w niewymuszonym uśmiechu pokazać zęby, poleca się w naszym kraju wypowiadać słowo „marmolada”. Tymczasem z badań przeprowadzonych niedawno przez firmę Nikon wynika, że najskuteczniejszym wyzwalaczem sympatycznej miny jest wymawianie francuskiego słówka „ouistiti” (wymawiane: „łi-si-ti”) - co oznacza małą małpkę. Wmawianie tego wyrazu skutecznie wyzwala naturalny, piękny uśmiech.

 

Poszukiwaniem najskuteczniejszego słowa przywołującego uśmiech zajęli się prawdziwi profesjonaliści: Tim Bowen, ekspert od spraw związanych z dykcją, oraz Peter Skjold Petersen – duński fotograf portrecista. Wśród analizowanych słów wybranych z 26 różnych europejskich krajów, polska „marmolada” zajęła czwarte miejsce.

Francuskie ouistiti” okazało się bezkonkurencyjne, ponieważ nie tylko wyzwala uśmiech, ale również gwarantuje lepszy wygląd na fotografii – wymowa tego słówka wymusza ułożenie języka zaraz za zębami.

Dlaczego rodzima „marmolada” zajęła dopiero czwarte miejsce? Jurorzy orzekli, że podczas wymawiania niektórych sylab w tym słowie zęby są zakrywane przez wysuwające się do przodu usta i nie uzyskuje się aż tak szerokiego uśmiechu.

Źródło: „Polska Dziennik Zachodni”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS