Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Zwolnienia z VAT w 2011 r.
  • 10-12-2010
 

 

 

 

 

 

 

 

„Do końca tego roku zwolnione z VAT są usługi w zakresie ochrony zdrowia. Od przyszłego roku natomiast zwolnione z tego podatku będą usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, oraz dostawa towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związane, wykonywane przez zakłady opieki zdrowotnej” - podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Zwolnienie będzie przysługiwać na usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia świadczone przez:

  • lekarzy i lekarzy dentystów;

  • pielęgniarki i położne;

  • osoby wykonujące inne zawody medyczne, czyli osoby uprawnione do udzielania świadczeń zdrowotnych oraz osoby legitymujące się nabyciem fachowych kwalifikacji do udzielania świadczeń zdrowotnych w określonym zakresie lub w określonej dziedzinie medycyny;

  • psychologów.

Zmiany te są związane z modyfikacją zasad rozliczania usług medycznych i usług w zakresie ochrony zdrowia.

Od 2011 r. przepisy dotyczące czynności zwolnionych od podatku, a znajdujące się do tej pory w załączniku do ustawy o VAT, trafiły do tekstu samej ustawy. W niektórych przypadkach modyfikacji uległo również określenie zakresu zwolnień – co związane jest z zastosowaniem od przyszłego roku do przepisów podatkowych nazewnictwa PKWiU.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS