Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Preferencyjne warunki w bankach
 • 06-08-2010
 

 

 

 

 

Lekarze w bankach często mogą liczyć na preferencyjne warunki dla prowadzonego konta lub udzielanych kredytów.

Który bank zadba najlepiej o finanse? Poniżej krótki przegląd ofert dla lekarzy.

 

 • BPH – bank prowadzi Program dla Profesjonalistów, przeznaczony dla: lekarzy, prawników, architektów, księgowych oraz weterynarzy. W ramach programu można wybrać jedno z trzech oferowanych kont:

  - Srebrny Sezam – dla entuzjastów bankowości elektronicznej;

  - Sezam Max – dla klientów korzystających z usług banku poprzez internet oraz tradycyjnie, czyli zgłaszając się osobiście do oddziału; posiadacze tego konta mogą pobierać gotówkę we wszystkich bankomatach w kraju bez prowizji;

  - Private Banking – program indywidualnej obsługi klienta.

  Każde z kont przez pierwsze 12 miesięcy jest prowadzone bezpłatnie, pod warunkiem, że będą nań wpływać co miesiąc pieniądze w zadeklarowanej kwocie, klient może też zapewnić odpowiednie saldo depozytów. Bezpłatne jest też w pierwszym roku korzystania z konta przyznanie limitu debetowego w ramach rachunku. Karta MasterCard Gold przyznawana jest bezpłatnie, natomiast za MasterCard Platinum trzeba wnieść opłatę w wysokości 250 zł rocznie.

 • Citi Handlowy – bank zaoferował niedawno lekarzom, dentystom, optykom oraz protetykom mającym dyplomy uczelni medycznych specjalny pakiet usług, w ramach którego gwarantuje:

  - prowadzone bez opłat indywidualne konto złotowe oraz firmowe;

  - niższe (do 40%) prowizje przygotowawcze dla produktów kredytowych;

  - niższe oprocentowanie dla linii kredytowej, wyższe odsetki od lokaty trzymiesięcznej;

  - opcję usług organizacyjno-rezerwacyjnych.

  Warunkiem skorzystania z oferty jest, oprócz wykonywania któregoś z wymienionych wyżej zawodów, zapewnienie wpływów na konto minimum 5 tys. zł miesięcznie i średnie saldo z trzech miesięcy w wysokości 15 tys. zł.

 • Kredyt Bank – oferuje pakiet Ekstrabiznes Medyk, który jest przeznaczony dla osób świadczących usługi medyczne w formie prywatnej praktyki (np. lekarze, dentyści, pielęgniarki, weterynarze), dla niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, aptek oraz hurtowni farmaceutycznych. W ramach pakietu klient dostaje dostęp do Systemu Płatności Masowych. Opłata miesięczna za prowadzenie konta w ramach pakietu wynosi 15 zł.

 • BZ WBK – oferuje rachunek Moja Firma, odsługiwany za 30 zł miesięcznie; przelew do innego banku to koszt 1 zł. Można też skorzystać z pakietu Moja firma Plus, którego prowadzenie kosztuje miesięcznie 55 zł, a do którego dostęp może mieć kilka, określonych w dokumentach osób; w ramach pakietu możliwe jest wykonywanie przelewów wymagających podpisu dwóch osób.

 • FM Bank – bank oferuje lekarzom i stomatologom oraz weterynarzom pracującym na własny rachunek niższe oprocentowanie kredytu i uproszczoną ocenę zdolności kredytowej. W ofercie znajdują się pakiety FM Biznes Kredyt Profesja Premium oraz FM Biznes Kredyt Profesja Standard, z których mogą skorzystać osoby prowadzące własną działalność gospodarczą od co najmniej 12 miesięcy. Przyznane środki można wydać na dowolny cel, a maksymalny okres spłaty wynosi 60 miesięcy.

 • Allianz Bank – oferuje lekarzom i stomatologom kredyty na preferencyjnych warunkach. Maksymalnie można pożyczyć do 130 tys. zł, przy czym do 70 tys. zł można dostać bez konieczności przedkładania dokumentu potwierdzającego źródło i wysokość dochodu. Czas na spłatę zaciągniętego zobowiązania to siedem lat.

 • Alior Bank – proponuje lekarzom, którzy pracują na własny rachunek przez minimum osiem lat, pożyczkę bez poręczycieli i zabezpieczeń w wysokości do 100 tys. zł. Jeśli pieniądze mają iść na spłatę zobowiązań zaciągniętych w innych bankach, można pożyczyć do 150 tys. zł.

 • BOŚ przygotował pożyczkę gotówkową dla wolnych zawodów udzielaną w złotych, euro lub dolarach. Jeśli klient decyduje się na uproszczoną procedurę oceny zdolności kredytowej, może maksymalnie pożyczyć 100 tys. zł; pełna ocena zdolności kredytowej pozwala na uzyskanie pożyczki nawet w kwocie pięciokrotnie większej. Okres na spłatę zaciągniętego zobowiązania to osiem lat.

 • Euro Bank oferuje klientom Pożyczkę dla Grup Zawodowych - udzielana jest ona na okres od trzech do sześćdziesięciu miesięcy. Minimalna kwota pożyczonych pieniędzy to 500 zł, maksymalna 120 tys. zł.

 • Polbank – zachęca lekarzy medycyny ze specjalizacją, lekarzy stomatologii i przedstawicieli innych zawodów medycznych do zaciągania kredytu w w złotych, euro lub frankach szwajcarskich. Można pożyczać w ramach kilku linii kredytowych, takich jak: kredyt obrotowy, kredyt na lokal czy na sprzęt. Można pożyczać od 30 tys. do 400 tys. zł na okres do 10 lat. Gdy kredyt nie przekracza 60 tys. zł, a działalność gospodarcza jest prowadzona od minimum roku, bank nie wymaga zabezpieczeń. Dwa lata prowadzenia własnej firmy uprawnia do wzięcia kredytu bez zabezpieczeń w wysokości do 120 tys. zł. Podmioty działające na rynku od czterech lat mogą pożyczać do 200 tys. zł.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS