Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Denturyzm, czyli turystyka stomatologiczna
  • 12-02-2008
 

Oferty typu „all inclusive” to coraz częściej wyjazdy bynajmniej nie w celach typowo wypoczynkowych, a po to, by wyleczyć i upiększyć swoje zęby u tańszych albo łatwiej dostępnych stomatologów zagranicznych. Nowy trend doczekał się już oficjalnej nazwy: to turystyka stomatologiczna albo denturyzm. Jest szczególnie modny tam, gdzie dentyści słono sobie życzą za usługi.

Najwięcej u stomatologa zapłaci się w Wielkiej Brytanii. Tam zwykłe plombowanie zęba kosztuje średnio 160 euro. Drugie miejsce w rankingu drożyzny u dentystów zajmują Włochy. W Polsce zaplombowanie zęba w prywatnym gabinecie kosztuje średnio ok. 60- 90 zł, czyli ponad 50% mniej, niż na Wyspach. Tak znaczne różnice w cenach usług powodują, że stomatolodzy z krajów Europy Środkowo – Wschodniej mają sporo zagranicznych pacjentów.


Denturyzm jest już tak popularny, że wiele klinik stomatologicznych tworzy kompleksową ofertę wyjazdowo – leczniczą, organizując pacjentom przelot, transport, zakwaterowanie, wyżywienie i ubezpieczenie. A nawet tłumacza, który asystuje podczas zabiegu, umożliwiając porozumiewanie się pacjenta i dentysty.

W Internecie i w prasie znaleźć można ogłoszenia firm specjalizujących się w organizowaniu wyjazdów do wybranych klinik stomatologicznych. Często są to przedsiębiorstwa, które są „firmami – córkami” konkretnej kliniki stomatologicznej – wówczas pacjenci kierowani są do kliniki macierzystej owego stomatologicznego biura podróży. Czasem to wyspecjalizowane w denturyźmie agencje turystyczne, które „dostarczają” pacjentów do kilku klinik.

Koszty turystyki stomatologicznej ponoszone przez pacjentów – podróżników są na takim poziomie, że opłaca im się całe przedsięwzięcie związane z wyjazdem i leczeniem zębów.


Bieżący rok będzie świetnym okresem dla dentystów z Węgier, Chorwacji i Turcji – analizy pokazują, że tam najbardziej opłaca się teraz leczyć zęby. Polscy stomatolodzy podnieśli już co nieco ceny swoich usług – szczególnie ci, którzy mieszkają w pobliżu zachodniej granicy.


Źródło: „Tygodnik ANGORA”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS