Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Typy drukarek 3D dla stomatologii
  • 03-08-2022
 

 

 

 

 

Większość dostępnych obecnie na rynku drukarek 3D można zakwalifikować do jednego z trzech typów.

  • Drukarki 3D wysokonakładowe do użytku w laboratorium technika dentystycznego – to kosztowne urządzenia, ale możliwość sprawnego i prędkiego drukowania wielu kopii w krótkim czasie, przy jednoczesnym zachowaniu precyzji druku powoduje, że zwrot kosztów poniesionych na zakup tego urządzenia jest szybki, gdyż laboratorium usprawnia produkcję prac protetycznych, co przekłada się na wzrost zysków.

  • Drukarki 3D typu desktop średnio kosztowne i do użytku klinicznego lub laboratoryjnego – w tym segmencie mieści się najwięcej dentystycznych drukarek 3D. Szeroka oferta nie ułatwia jednak wyboru. Aby określić, która drukarka będzie optymalna dla potrzeb konkretnego laboratorium czy gabinetu stomatologicznego, należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, między innymi: do czego drukarkę będzie się wykorzystywać oraz jakie są: oczekiwany nakład druku, dostępność materiału, szybkość pracy drukarki i jakość wydruku, wsparcie techniczne, interfejs użytkownika, zgodność przepływu pracy.

  • Biurkowe, tanie drukarki 3D do użytku klinicznego – decydując się na zakup tego typu urządzenia należy pamiętać, że otrzymuje się to, za co się płaci. Wprawdzie jakość wydruków z tych urządzeń spełnia, a nawet czasem przekracza poziom jakości drukowania zapewniony przez niektóre droższe kompaktowe drukarki, lecz tańszy sprzęt może potrzebować 20-30% więcej czasu na wydrukowanie pracy. Problemem może być w tym segmencie urządzeń również i to, że niektórzy producenci nie zapewniają usługi wsparcia technicznego bądź zapewniają ją w bardzo ograniczonym zakresie.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS