Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Najważniejszy członek zespołu stomatologicznego
  • 17-05-2022
 

 

 

 

 

 

Ponieważ każdy profesjonalista w stomatologii ma do odegrania inną rolę, ale wszyscy mają ten sam cel, jakim jest promowanie dobrego zdrowia jamy ustnej i zapewnianie pacjentom jak najlepszych rezultatów leczenia zębów i chorób jamy ustnej, dlatego nie ma najważniejszego członka zespołu stomatologicznego. Każda osoba, która w gabinecie dentystycznym angażuje się w pracę z pacjentem jest ważna.

Istotne jest, aby w stomatologicznym teamie dużą wagę przykładać do dokładnej i dobrej komunikacji oraz zgranej pracy zespołowej – ponieważ wymaga tego każde leczenie stomatologiczne i w ten sposób zwiększa się prawdopodobieństwo uzyskania optymalnych wyników terapeutycznych u pacjenta.

Warto pamiętać, że dobra komunikacja odnosi się nie tylko do relacji pomiędzy członkami zespołu stomatologicznego, ale również dotyczy linii specjaliści stomatologii – pacjent. Ma to szczególne znaczenie przy skomplikowanych zabiegach, ale także w procedurach związanych ze stomatologią odtwórczą, w której duży ciężar kładziony jest na estetykę uzyskanych wyników. Pamiętajmy, że oczekiwania pacjentów odnoszące się do wyników leczenia odtwórczego wzrosły i rosną nadal. Dlatego ważne jest, aby dentysta i cały zespół współpracowali ze sobą tak, aby wspólny cel – zespołu stomatologicznego i pacjenta – stał się rzeczywistością.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS