Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Bezkonkurencyjny stary typ szczoteczek do zębów
  • 13-01-2022
 

 

 

 

 

 

Tufts University School of Dental Medicine przedstawiła swoje odkrycia odnośnie zużywania się włosia ręcznych szczoteczek do zębów. Przebadano 12 rodzajów szczoteczek różnych marek i okazało się, że najmniej zużywana była szczoteczka marki Sound Feelings, której włosie było osadzone na główce w sposób zdecydowanie staromodny w porównaniu do rozwiązań stosowanych przez producentów nowoczesnych akcesoriów do szczotkowania. Bezkonkurencyjna okazała się "płaska" konstrukcja włosia, zgodnie z patentem doktora Hudsona z 1958 roku.

Dzięki ułożeniu włosia gęsto i na tym samym poziomie, poszczególne nitki podpierają się nawzajem podczas mycia zębów, a to pomaga zapobiegać rozsypywaniu się i łamaniu się włosia. Kolejną zaletą starszej konstrukcji była łatwość posługiwania się szczoteczką, która ma płaski uchwyt. Taka konstrukcja pomaga utrzymać akcesorium do higieny jamy ustnej osobom z zapaleniem stawów, mającym problemy ze sprawnością manualną. Zauważono również, że tradycyjne płaskie, smukłe uchwyty dobrze pasują do ściennych uchwytów na szczoteczki do zębów.

 

Ciekawostka: założyciel firmy, która wytwarza zwycięską szczoteczkę, powiedział, że powołał do życia model oparty na starszej konstrukcji, ponieważ poszukiwał szczoteczki, która będzie dobrze wpływać na jego wrażliwe dziąsła. Wyjaśnił, że wielopoziomowo ułożone włosie nowoczesnych szczoteczek do zębów podrażnia jego dziąsła podczas mycia zębów.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS