Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Komfort pacjenta priorytetem
  • 13-09-2021
 

 

 

 

 

 

Wzrost świadomości pacjentów, a także rozwój technologii terapeutycznych doprowadziły do wzrostu znaczenia komfortu pacjenta podczas leczenia stomatologicznego. Obecnie komfort pacjenta stał się wręcz jednym z priorytetów całej sztuki leczenia – niezależnie od tego, jaki zabieg będzie przeprowadzany.

Doświadczeni praktycy podkreślają, że samo posiadanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w gabinecie dentystycznym komfortu pacjentowi nie zwiększy, choć na pewno przełoży się korzystnie na opinię pacjenta o wyposażeniu gabinetu. Trzeba tych urządzeń i narzędzi używać. I słuchać pacjenta, który – jeśli ma możliwość wyboru określonej metody leczenia – może wskazać na tę, której dentysta używa dość rzadko lub prawie wcale.

 

Stomatolodzy, którzy ustanowili w swoich praktykach komfort pacjenta najwyższym priorytetem, radzą, aby zawsze upewnić się, że pacjenci są zadowoleni z tego, że są na wizycie. Pytanie dentofoba o zadowolenie z pobytu u dentysty może wydawać się dziwne, lecz poznanie odczuć i opinii pacjenta jest wbrew pozorom bardzo ważne. Bywa bowiem tak, że strach przed dentystą będzie u pacjenta tak silny, że z powodu skupienia się na oswojeniu i zmniejszeniu własnego lęku, pacjent nie zauważy, że zespół stomatologiczny bardzo stara się zapewnić mu maksimum komfortu. Ostatecznie może nie być zadowolony z wizyty i nie umówi się na kolejną.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS