Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Kraszanki spod wiertła dentystycznego
  • 03-04-2021
 

 

 

 

 

Tegoroczna Wielkanoc będzie inna – wiemy to już wszyscy i powtarza się to kolejny rok z rzędu. Zatem może w tym roku również nieco inaczej udekorować wielkanocne jajka? Na przykład wykorzystując do tego wiertła czy narzędzia do polerowania stosowane w gabinecie stomatologicznym. Wystarczy odrobina fantazji, cierpliwości i subtelnego obchodzenia się z ugotowaną na twardo przyszłą kaszanką, aby powstało prawdziwe dzieło sztuki. Jajko, które ma być zdobione, trzeba wcześniej pofarbować – w barwnikach naturalnych bądź syntetycznych. Wprawdzie kolorem, który najlepiej kojarzy się z dentystą, leczeniem zębów i gabinetem stomatologicznym jest głównie biały z domieszką pastelowego zielonego czy niebieskiego, ale kraszanki dobrze jest ubarwić na jaskrawe kolory – wtedy rysunek na skorupce będzie bardziej wyraźny.

 

Ciekawostka: pierwotnie jajka barwiono tylko na intensywnie czerwony kolor. Wierzono bowiem, że na taki kolor zabarwiły się w Dniu Zmartwychwstania jajka zakupione przez Marię Magdalenę.

 

Życzymy czytelnikom PortaluDentystycznego.pl wypełnionych nadzieją Świąt Wielkanocnych – smacznego jajka i prawdziwie rodzinnej atmosfery!

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS