Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Optyczne przyrządy dla dentystów – czy droższy model oznacza lepszą pracę?
  • 11-01-2021
 

 

 

 

 

 

Standardowym elementem wyposażenia gabinetu stomatologicznego i podręcznego kuferka dociekliwego studenta stomatologii lub techniki dentystycznej są optyczne przyrządy, dzięki którym możliwe jest oglądanie badanego obszaru pod powiększeniem – to głównie lupy stomatologiczne i reflektory chirurgiczne. Studenci często kupują stosunkowo drogi sprzęt, mając ograniczoną wiedzę o tym, które funkcje faktycznie będą dla nich przydatne. Naukowcy, chcąc zbadać, czy rzeczywiście droższy sprzęt oznacza lepszą i bardziej satysfakcjonująca pracę, przeprowadzili ankietę, która została rozesłana do wszystkich studentów drugiego, trzeciego i czwartego roku stomatologii, a także studentów drugiego roku higieny jamy ustnej kształcących się na Uniwersytecie w Nebrasce. Uczestników badania poproszono o dokonanie oceny satysfakcji z użytkowanych przyrządów optycznych, w których posiadaniu byli – w zależności od roku studiów – przez rok, dwa lub trzy lata.

Prawie 70% ankietowanych było zadowolonych z zakupionego sprzętu, a częściej niż co drugi był nawet bardzo zadowolony. Studenci stomatologii najczęściej wybierali przyrządy optyczne powiększające minimum 3,5-krotnie, natomiast prawie wszyscy studenci higieny jamy ustnej wybrali przyrządy powiększające 2,5-krotnie.

Studenci najgorzej ocenili obsługę klienta, żywotność baterii i szybkość jej ładowania, a także masę sprzętu i poręczność jego obsługi.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS