Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Wrzesień Miesiącem Świadomości Kontroli Infekcji Dentystycznych
  • 16-09-2020
 

 

 

 

 

Organizacja do Spraw Bezpieczeństwa, Aseptyki i Prewencji (OSAP – The Organization for Safety, Asepsis and Prevention) przypomina osobom związanym ze stomatologią, że wrzesień jest dobrym czasem na obchodzenie Miesiąca Świadomości Kontroli Infekcji Dentystycznych. W Polsce związane jest to m.in. z rozpoczęciem roku szkolnego i opieki stomatologicznej w szkole, ponadto wrzesień jest miesiącem, w którym zaczynają się pojawiać różnego rodzaju zakażenia przenoszone drogą kropelkową bądź poprzez ręce. Jednak tym roku szczególnie istotne jest – z powodu koronawirusa – zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest świadomość kontroli infekcji dentystycznych.

Oznaczanie września miesiącem, w którym uwaga jest skupiona na zapobieganiu infekcjom w stomatologii, praktykowana jest dzięki inicjatywie OSAP od 2015 roku. Od tamtej pory idea zaowocowała nadzwyczaj użytecznymi pomysłami.

 

W tym roku uwaga skupiona jest na higienie rąk, a także na liniach wodnych unitów stomatologicznych, środkach ochrony osobistej oraz metodach sterylizacji.

OSAP przygotowała przewodnik po najlepszych praktykach aseptycznych oraz broszurę dla pacjentów na temat higieny dostępną w językach angielskim i hiszpańskim.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS