Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Apel Prezydium NRL do Obywateli RP
  • 31-07-2020
 

 

 

 

 

 

30 lipca 2020 r. na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej ukazał się Apel Prezydium NRL do Obywateli RP. Samorząd lekarski zaapelował do obywateli Polski o rozwagę i stosowanie się do zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych, w szczególności dotyczących zachowania dystansu społecznego oraz noszenia maseczek.

Zwrócono uwagę, że odstępstwa od zasad bezpieczeństwa służącym ograniczaniu zakażenia wirusem SARS-CoV2 powodującym chorobę COVID-19, nie mogą być uzasadnione ani zmęczeniem sytuacją epidemiczną, ani trwającym sezonem urlopowym.

Prezydium NRL zwróciło w apelu uwagę na olbrzymie koszty ekonomiczne dotychczasowych działań, które zostały podjęte w celu leczenia zakażonych i ograniczenia liczby zakażeń – dotyczy to zaangażowania zarówno personelu medycznego, jak i społeczeństwa. Lekceważenie zasad bezpieczeństwa epidemicznego prowadzi do zaprzepaszczenia tej ogromnej pracy i wysiłku oraz może „(...) doprowadzić do sytuacji, w której druga fala epidemii może pojawić się w Polsce nie w związku z jesienną falą przeziębień i zachorowań, ale znacznie wcześniej (...)”.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS