Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Co dalej z L-4 na telefon podczas epidemii koronawirusa?
  • 25-03-2020
 

 

 

 

 

Andrzej Matyja, Prezes NRL, wystosował do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg prośbę o informacje na temat aktualnego stanu prac legislacyjnych nad przepisami, dzięki którym lekarze będą mogli wystawiać zaświadczenia lekarskie o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby na podstawie telefonicznego kontaktu z pracownikiem.

Prezes NRL zaznaczył w piśmie, że stan prawny odnoszący się do tej kwestii na razie nie uległ zmianie pomimo publicznych wypowiedzi. Budzi to niepokój lekarzy, którzy są uprawnieni do wystawiania zaświadczeń L-4 i wystawiają takie zaświadczenia w trybie telepracy.

Środowisko medyczne jest gotowe do korzystania z możliwości zdalnego wystawiania zaświadczeń L-4 i chce to robić, ale konieczne jest opracowanie i wdrożenie odpowiednich przepisów.

Lekarze domagają się także jednoznacznego komunikatu ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z którego oficjalnie wynikałoby, że aprobowane jest wystawianie zwolnień L-4 jedynie na podstawie wywiadu lekarskiego, który został przeprowadzony w ramach teleporady. Na razie nie ma takiego stanowiska.


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS