Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Koronawirus – kuriozalne informacje
  • 21-03-2020
 

 

 

 

Bombardowani jesteśmy informacjami na temat zakażenia wirusem SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19. W natłoku wiadomości – poza rzetelnymi – pojawiają się także informacje, które racjonalnie myślących mogą przyprawić o zawrót głowy. Oto trzy przykłady takich „newsów” zaczerpniętych z internetu, a związanych z branżą stomatologiczną.

  • Powtórnie używane maseczki – choć wydaje się to nieprawdopodobne, ale pytanie o możliwość powtórnego użycia maseczki z powodu deficytów na rynku paść miało z ust członka personelu pracującego w gabinecie dentystycznym. Ktoś inny odpowiedzieć miał, powołując się nawet na oficjalną instytucję sanitarną, że... tak. Prawidłowa odpowiedź jest oczywista i brzmi: NIE. W żadnym wypadku.

  • Maseczki pochodzące z Chin zainfekowane są koronawirusem, dlatego nie powinno się ich nosić, aby nie narazić się na zakażenie. To kolejny przykład informacji, która spodoba się zapewne tylko zwolennikom teorii spiskowych.

  • Nie powinno się korzystać z folii bąbelkowej, ponieważ wszystkie folie tego typu pochodzą z Chin, a zamknięte w bąbelkach powietrze jest skażone wirusem i rozerwanie ich grozi zakażeniem – ta wiadomość przebija chyba wszystkie. Prawda jest inna: koronawirus przenosi się drogą kropelkową. Wg najnowszych badań, czas półtrwania wirusa SARS-CoV-2 w powietrzu (czyli czas, w którym połowa jego cząstek traci zdolności zakaźne) to ok. 6,5 godz.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS