Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Wytyczne do stanów nagłych w gabinecie stomatologicznym – w przygotowaniu
  • 04-04-2019
 

 

 

 

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) i Polska Rada Resuscytacji (PRR) postanowiły zająć się opracowaniem wytycznych odnośnie postępowania lekarza dentysty w przypadku wystąpienia stanu nagłego w stomatologii.

To próba usystematyzowania wiedzy w tym zakresie i stworzenia konkretnych, precyzyjnych wytycznych, z których będzie mógł skorzystać każdy stomatolog. Ten wspólny projekt PTS i PRR ma zawierać również elementy wideo i warsztaty praktyczne. Warsztaty miałyby być uzupełnieniem treści edukacyjnych, które będą prezentowane podczas wykładów, a ich celem ma być nabycie i doskonalenie umiejętności koniecznych dla zabezpieczenia pacjenta gabinetu stomatologicznego w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Co istotne, warsztaty ukierunkowane byłyby na kształcenie umiejętności – nie tylko praktycznych w postaci udzielenia konkretnej pomocy czy obsługi sprzętu stosowanego podczas resuscytacji, ale również w zakresie skutecznej komunikacji w zespole resuscytacyjnym.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS