Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

CEDE otwiera się na mieszkańców Poznania
  • 10-08-2018
 

 

 

 

Na tegorocznych targach CEDE odbędą się darmowe badania diagnostyczne w kierunku nowotworów głowy i szyi z których będą mogli skorzystać mieszkańcy Poznania i okolic. To już niebawem, bo 20-22 września 2018 r. Badania realizowane będą przez 3 dni między godz. 9:30 a 17:00 w punkcie, który zostanie zlokalizowany w centralnym miejscu pasażu pomiędzy pawilonami MTB. Badania odbędą się w ramach projektu „Otwórz usta. Powiedz rakowi NIE”, który realizowany jest dzięki współpracy organizatorów CEDE, fundacji „Z uśmiechem przez życie” oraz Urzędu Miasta w Poznaniu Organizatorzy zachęcają, aby już teraz zapraszać swoich pacjentów na to niedługie, bo trwające zaledwie 10 minut badanie, które może uratować życie.

Pomysł na uruchomienie takiego punktu pojawił się w odpowiedzi na narastającą częstość występowania nowotworów głowy i szyi – niebezpiecznych głównie z uwagi na to, że są to schorzenia o często niedobrych rokowaniach, gdyż diagnozowane są zbyt późno.

Punkt otwarty będzie także dla stomatologów, którzy zechcą skorzystać z wiedzy obecnych tam doświadczonych ekspertów wyspecjalizowanych w diagnostyce onkologicznej w gabinecie dentystycznym. Temat nowotworów będzie natomiast również podejmowany podczas panelu „Dentysta onkologiem pierwszego kontaktu”, który odbędzie się w ramach 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS