Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Trzy duże problemy protetyki korzystającej z technologii cyfrowych
  • 11-05-2018
 

 

 

 

Współczesna protetyczna stomatologia cyfrowa to nie tylko sam CAD/CAM, ale wiele rozwiązań innowacyjnych współpracujących z tym systemem, na czele z drukiem 3D.

Aby protezy tworzone dzięki technologiom druku trójwymiarowego były dokładne i precyzyjnie dopasowane do warunków panujących w jamie ustnej pacjenta, konieczne jest bardzo dokładne skanowanie obszaru roboczego. Pomimo oszałamiającej dokładności nowoczesnych skanerów rzędu mikronów, w praktyce może okazać się, że jest to dokładność nadal niewystarczająca do tego, aby wytworzyć uzupełniania, które perfekcyjnie będą dopasowane do wnętrza jamy ustnej użytkownika. I ta właśnie wciąż niewystarczająca dokładność skanowania to jeden z nierozwiązanych dotychczas problemów stomatologii korzystającej z cyfrowych rozwiązań. Drugim problemem jest przeniesienie do komputera dynamicznej artykulacji – wprawdzie istnieją rozwiązania, dzięki którym tego typu zadania się realizuje, ale technologie te wymagają dalszego dopracowania.

I wreszcie trzecim z problemów współczesnej protetyki wykorzystującej urządzenia cyfrowe jest wykonywanie rozległych prac protetycznych (powyżej 6 punktów) – gdyż brakuje jednego punktu odniesienia w jamie ustnej, a ponadto wymienione wcześniej niewystarczająca dokładność odwzorowania poprzez skan obszaru protezowanego i trudności z przeniesieniem artykulacji do świata wirtualnego utrudniają tworzenie prac wymagających bezkompromisowo najwyższej precyzji.

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS