Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Fuzja w Gdańsku – ratunek dla Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej
  • 16-04-2018
 

 

 

Sytuacja Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej w Gdańsku nie jest dobra. Dentyści pracują na przestarzałym sprzęcie, nie ma pieniędzy na zakup nowej aparatury, budynek też wymaga sporego finansowania. Urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku przyznają, że sytuacja finansowa przychodni nie jest najlepsza. Inwestycje w postaci zakupu sprzętu byłyby dużymi wydatkami – ok. 1 mln zł.

Pomimo nie najlepszej kondycji finansowej, nie ma planów, aby placówkę zamykać. Szansą dla lecznicy ma być włączenie jej do spółki Copernicus – co ma stać się już w najbliższym czasie. Poza tym, że działanie to umożliwi rozwój przychodni, zapewni też kompleksowość i koncentrację świadczeń stomatologicznych.

 

O istnienie placówki zabiegają też pacjenci – przyzwyczajeni od wielu lat do leczenia zębów w tym miejscu i potwierdzający wysoką fachowość zatrudnionych tam specjalistów.

Kilka tygodni temu rozpisany został przetarg na leasing foteli stomatologicznych z wyposażeniem. Postępowanie jednak unieważniono – powodem był brak ofert. Było to już drugie postępowanie przetargowe w tej sprawie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS