Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Protetyka stomatologiczna w wiosennej odsłonie PES
  • 09-03-2018
 

 

 

 

System przeprowadzania Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego został w zeszłym roku zmieniony. Jedna z największych zmian dotyczyła możliwości przeprowadzania części ustnej PES w podzespołach. Istotną kwestią jest, że odbieranie ustnego PES w podzespołach egzaminacyjnych nie jest obligatoryjne – forma ta realizowana jest na wniosek przewodniczącego komisji egzaminacyjnej.
-
Założenia były takie, że rozwiązanie to usprawni pracę komisji, bo w tym samym czasie można przeegzaminować dwa razy więcej osób. Pierwsze doświadczenia pokazały, że ten obszar wymaga poprawek. Oryginalnie zapisaliśmy, że takie podzespoły muszą być dwuosobowe, a to nie jest sensowne rozwiązanie, bo przecież one mogą być większe i nawet łatwiej będzie je tworzyć. I to zostało już skorygowane - w regulaminie pojawił się zapis „co najmniej dwuosobowe podzespoły” – wyjaśnia prof. dr. hab. n. med. Mariusz Klencki, dyrektor Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi.

W nowej formule w najbliższej sesji w tej formie egzamin ustny będzie przebiegał w kilku specjalizacjach, m.in. w protetyce stomatologicznej. Czas pokaże, kiedy rozwiązanie to przyjmie się w innych specjalnościach – oczywiście wszędzie tam, gdzie ma to sens.

Źródło: „Służba Zdrowia”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS