Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

PES – zmodyfikowany system działa
  • 08-03-2018
 

 

 

 

Przed jesienną sesją egzaminacyjną w 2017 r. zmieniony został regulamin ustnej części Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Pojawiły się głosy, że nowy system może powodować chaos. Sytuację skomplikował dodatkowo fakt, że zmodyfikowana została również skala ocen – wprowadzono ocenę dyskwalifikującą, czyli jedynkę.

- Z sygnałów, które otrzymałem, wynika, że zmodyfikowany system działa. Myślę, że z biegiem czasu, kiedy pewne zaskoczenie nowością minie, nowa formuła egzaminu będzie się coraz bardziej sprawdzała – mówi prof. dr. hab. n. med. Mariusz Klencki, dyrektor Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi.

Nadal system jest udoskonalany, ale nie są to już rewolucyjne zmiany; raczej retusz i dopracowanie istniejących warunków. Domykane są wszystkie kwestie potrzebne do tego, aby sprawnie odbył się egzamin prowadzony przez komisję egzaminacyjną pracującą w podzespołach. Dentyści i lekarze mogą zatem liczyć na uporządkowany przebieg egzaminu w kolejnej sesji.

- Chciałbym więc uspokoić wszystkich zainteresowanych lekarzy i lekarzy dentystów, że zmiany, które zaczną obowiązywać w wiosennej sesji, mają charakter porządkujący i nie dotyczą bezpośrednio osób zdających egzamin – mówi prof. M. Klencki.

Źródło: „Służba Zdrowia”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS