Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Co nie sprzyja pracy rezydenta?
  • 09-10-2017
 

 

 

 

Brak czasu dla pacjenta i niskie pensje – tak w największym skrócie wygląda lista utrudnień w pracy, na które natykają się wszyscy rezydenci. Problem dotyczy i lekarzy, i stomatologów.

– Chciałabym jako lekarz mieć więcej czasu dla pacjenta – mówi rezydentka chirurgii stomatologicznej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie. – Żeby on czuł, że poświęcam mu wystarczająco dużo uwagi, potrafię go dobrze zdiagnozować i skutecznie leczyć. Nie mam na to szans, bo pochłania mi go wypełnianie papierów.

Rezydenci wskazując na niskie płace, podkreślają, że między wyobrażeniem społeczeństwa o zarobkach młodych lekarzy a rzeczywistością jest bardzo duża różnica.

- Wszystkim wydaje się, że skoro jesteśmy lekarzami, to musimy super zarabiać, a tak nie jest. Specjalizacja to około 2 tys. zł netto, specjalizacja deficytowa to 2,5 tys. zł – wylicza jeden z rezydentów. I dodaje: – Mamy po 26-27 lat, nie zarabialiśmy przez całe swoje życie, bo studiowaliśmy i dostajemy niewielkie pieniądze za pracę pod olbrzymią presją.

 

Rezydenci zdecydowali się na protest. Chcą, aby społeczeństwo dowiedziało się, jak wygląda sytuacja w służbie zdrowia. Domagają się również realnych działań rządu, a nie pozornych ruchów – chcą decyzji, które poprawią sytuację w publicznym systemie.

Źródło: „Nowiny”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS