Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Stomatologia bionaśladowcza wymaga rewolucji w myśleniu
  • 30-08-2017
 

 

 

 

 

Leczenie bionaśladowcze jest alternatywą dla postępowania konwencjonalnego w stomatologii. To rewolucja, która ma odmienić tradycyjny trend leczenia polegający na kolejnych cyklach: otwieranie zęba, czyszczenie z próchnicy, wypełnianie coraz większego ubytku, aż do leczenia kanałowego, potem usunięcia zęba i osadzenia implantu lub zastosowania innej protezy. Aby stomatologia bionaśladowcza przyjęła się w gabinetach dentystycznych jako podstawowa metoda leczenia zębów, konieczna jest zasadnicza zmiana sposobu myślenia. Dotychczasowe: im szybciej usuniemy chore zęby nienadające się już do leczenia i wstawimy protezę lub implanty, tym lepiej, należy bowiem zamienić na ukierunkowanie na ratowanie naturalnego zęba.

- W dobie postępu technologicznego w stomatologii, kiedy sukcesy święcą leczenie kanałowe, implanty i protetyka, zapominamy o tym, że najkorzystniejsze dla zdrowia jest zachowanie naturalnych zębów jak najdłużej – mówi dr Saul Pressner, stomatolog z Nowego Jorku i prezes amerykańskiego stowarzyszenia dentystów Academy of Biomimetic Dentistry (AOBMD).

Rewolucja w myśleniu dentystów i protetyków musi pociągnąć za sobą modyfikację myślenia pacjentów – ponieważ wielu z nich nadal uważa, że najlepszym rozwiązaniem kłopotów wynikających z niszczenia zębów jest wyrwanie ich i zastąpienie implantami. To nieprawda, ponieważ celem jest zachowanie naturalnego zęba w dziąsłach jak najdłużej – najlepiej do końca życia. Temu służy zastosowanie w stomatologii bionaśladowczej materiałów nowoczesnych i przystosowanych do wielu zadań jednocześnie, m.in.: zapewnienia leczonym zębom wytrzymałości, wysokiej estetyki i ochrony przed bakteriami.

Źródło: „Wysokie Obcasy Extra”

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS