Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Ile wydasz na szampana?
  • 31-12-2015
 

 

 

 

 

Najdroższy szampan na świecie kosztuje ponad 1,2 mln funtów szterlingów. W zasadzie nie wiadomo, czy droższy jest znajdujący się w butelce trunek, czy sama butelka – ale biorąc pod uwagę, że szampan zwany Gout de Diamants, będący mieszanką wyselekcjonowanych Grand Gru Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Meunier, zamknięty jest w butelce wykonanej z kryształów Svarowskiego i zdobionej etykietami z białego złota, wydaje się, że większość z tej zawrotnej sumy to jednak koszt opakowania a nie zawartości. W Polsce za najdroższy na rynku szampan zapłacimy „zaledwie” ok. 10 tys. zł. Jednak za tę cenę otrzymuje się aż 15 litrów musującego Nabuchodonozora marki Moët & Chandon Brut Impérial – powinno wystarczyć na całonocną imprezę.

Jeśli mamy ochotę na szampana z posmakiem morskim w tle, trzeba mieć w kieszeni ok. 275 tys. $ – wtedy można sobie pozwolić na zakup butelki trunku Heidseick rocznik 1907, który w 1997 r. został w liczbie 200 butelek wyłowiony z dna Bałtyku.

Dysponującym nieco skromniejszym budżetem można polecić sfinansowanie na wyjątkowy sylwestrowy wieczór butelki szampana Krug rocznik 1928. Wystarczy wysupłać 20 tys. $, aby móc delektować się tym samym trunkiem, którym świętowano zakończenie II wojny światowej na brytyjskim dworze królewskim.

Dla przeciętnych koneserów alkoholu rodem z Szampanii zapewne wystarczająca okaże się butelka zawierająca musujące bąbelki sygnowane markami Dom Perignon, Krug czy Bollinger. Ceny są bardzo przyzwoite, bo zaczynają się już od ok. 600 zł za butelkę.

 

Życzymy Państwu szampańskiej zabawy sylwestrowej i udanego wkroczenia w kolejny rok – Zespół PortaluDentystycznego.pl

 

 

 

Odpowiedzi do quizu:

1.b; 2.c; 3.a,b,c,d; 4.d; 5.b.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS