Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Które pasty i płukanki są najpopularniejsze?
  • 11-12-2014
 

 

 

 

Jak próbuje dowieść artykuł z „Wiadomości Handlowych” (wydanie z dnia 2.12.2014 r.), pasta do zębów i płukanka do jamy ustnej to produkty, których popularność zmienia się sezonowo. Przykład? Jesienią klienci szukają past i płukanek, które pomogą zregenerować szkliwo po letnim owocowym eldorado. Zawarte w owocach kwasy mogą powodować erozję szkliwa i prowadzić do wynikającej z niej nadwrażliwości zębów. Po lecie jeden na pięciu, a nawet jeden na trzech amatorów owocowej diety odczuwa skutki działania kwasów i erozji szkliwa i w związku z tym sięga po wyspecjalizowane produkty – najczęściej tych marek, którym już zaufał. Wybór specjalistycznych past i płukanek zwalczających skutki erozji jest spory i są one dedykowane różnym grupom wiekowym, nawet dzieciom i młodzieży (choć jeszcze niedawno wydawało się, że produkty do walki z nadwrażliwością zębów to asortyment przeznaczony tylko dla dorosłych).

Jednak konsumenci są „lojalni wobec do produktu, który spełnia ich oczekiwania. Są gotowi zapłacić więcej za pastę czy szczoteczkę do zębów, które są pozycjonowane jak produkty profesjonalne” – czytamy w „Wiadomościach Handlowych”. Takie też pasty i płukanki – profesjonalne – zdobywają coraz większą popularność.

Konkurencja nie śpi – aby ją wyprzedzić, producenci stosują promocje cenowe. I to właśnie jest najważniejsza lokomotywa napędzająca popularność produktów do higieny jamy ustnej. Bo jakość, marka i związana z tym gwarancja skuteczności produktu są ważne, ale i tak największą popularność zdobywa ten płyn do płukania jamy ustnej, pasta bądź szczoteczka, które w danym segmencie cechuje najbardziej atrakcyjna cena.

Źródło: „Wiadomości Handlowe”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS