Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Choroby dziąseł powodują zaburzenia erekcji
  • 04-01-2013
 

 

 

Tureccy naukowcy przebadali 80 mężczyzn w wieku 30-40 lat mających zaburzenia erekcji i porównali uzyskane wyniki z wynikami otrzymanymi z badań grupy kontrolnej, która nie miała takich kłopotów zdrowotnych. Okazało się, że ponad połowa panów z grupy pierwszej miała choroby dziąseł. W grupie kontrolnej kłopoty z przyzębiem miała tylko 1/5 uczestników badania. Po przeanalizowaniu czynników takich jak styl życia, wiek, dochody, wykształcenie, okazało się, że mężczyźni, którzy cierpią na ciężkie i przewlekłe choroby przyzębia, ponad trzykrotnie częściej są narażeni na ryzyko pojawienia się kłopotów z erekcją.

Nie są znane jeszcze dokładne przyczyny tej zależności, ale naukowcy na podstawie wyników innych badań sugerują, że może być to związane z faktem, iż przewlekle choroby dziąseł mogą wpływać na rozwój chorób krążeniowych. Zaburzenia krążenia z kolei skutkują dysfunkcjami erekcji. Wiadomo również, że zarówno przewlekłe, ciężkie zapalenie przyzębia oraz zaburzenia erekcji mają wspólne czynniki ryzyka. Zalicza się do nich m.in. palenie papierosów, cukrzycę i chorobę wieńcową.

Naukowcy wskazują na to, że lekarze zajmujący się leczeniem zaburzeń erekcji powinni w procesie terapeutycznym brać pod uwagę istnienie czynnika takiego jak zapalenie przyzębia.

Źródło: Medical News Today


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS