Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Kiedy NFZ unieważnia, a kiedy rozstrzyga konkurs ofert?
  • 27-07-2012
 

 

 

 

NFZ może unieważnić ogłoszony konkurs na kontrakty medyczne. Unieważnienie może być ogłoszone w jednej z wymienionych sytuacji:

  • na konkurs nie wpłynęła żadna oferta albo wszystkie zostały odrzucone;

  • na konkurs wpłynęła tylko jedna oferta;

  • na konkurs wpłynęły oferty, z których najkorzystniejsza przewyższa kwotę przedstawioną przez Fundusz Zdrowia na finansowanie świadczeń medycznych określonego rodzaju;

  • kiedy zaistniała ważna zmiana, której nie można było wcześniej przewidzieć, powodująca, że dalsze prowadzenie postępowania konkursowego albo też zawarcie umowy nie leżałoby w interesie ubezpieczonych.

 

Jeśli nie doszło do unieważnienia postępowania konkursowego, komisja ogłasza jego rozstrzygnięcie. Komisja po ogłoszeniu rozstrzygnięcia jest rozwiązywana. Jej rozwiązanie nie powinno następować wcześniej, niż przed opływem 7 dni od chwili wykonania ostatniej czynności – wynika to z faktu, że oferent ma prawo złożyć protest w terminie 7 dni od chwili zaistnienia czynności będącej przedmiotem protestu. Złożenie protestu po terminie nie jest rozpatrywane. Protest powinien być umotywowany. Komisja ma 7 dni od chwili otrzymania protestu na jego rozpatrzenie i rozstrzygnięcie.

Źródło: Opracowanie własne

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS