Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Forum

Autor
Wiadomość
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2015-11-06 23:06:23
Cytuj
Profesjonalne, wielobranżowe projekty gabinetów stomatologicznych oraz przychodni medycznych. Zapewniam uczestnictwo w pełnym procesie inwestycyjnym, zaczynając od koncepcji, poprzez projekt budowlany (uzgodnienia Sanepid, Ppoż.), wykonawczy i nadzór autorski aż do ukończenia budowy.
Doświadczenie w projektowaniu w dziedzinie medycznej.
Ewentualność sprawdzenia lokalu pod względem możliwości adaptacyjnych pod usługę medyczną. Dostosowuję się do indywidualnych potrzeb i wymagań każdego klienta, tak aby projektowane wnętrze pod względem wizualnym również spełniało Państwa oczekiwania, dlatego zakres prac obejmuje również projekty mebli czy dobór najdrobniejszych elementów wyposażenia.
mail: amp.architekt@gmail.com
tel. 502 592 954
karubek
Gość
Dodano: 2015-11-23 15:04:24
Cytuj
Nieco z innej beczki - czy istnieją jakiekolwiek konkretne przepisy, które nakazują, że gabinet musi być wyposażony w takie i takie meble? Z danego materiału? O konkretnych parametrach?
adam beks
Gość
Dodano: 2015-11-24 15:09:38
Cytuj
Coś takiego musi istnieć - w Google pojawiają się specjalne meble medyczne, a skoro coś takiego można kupić, to oznacza, że jest i zapotrzebowanie. Trudno mi powiedzieć czym różnią się pod względem funkcjonalnym te rozwiązania. Zobacz - http://kart-map.pl/pl/42-meble-medyczne
grzegor
Gość
Dodano: 2015-11-25 15:05:11
Cytuj
Hmmm... no widzę takie meble, ale gdzie widzisz przepisy, które faktycznie zobowiązują do posiadania konkretnego wyposażenia?
adam beks
Gość
Dodano: 2015-11-26 15:06:47
Cytuj
Przepisów nie widzę, ale uważam, że nawet ze względów funkcjonalnych zdecydowanie warto postawić na meble dedykowane. Nie chodzi wyłącznie o zastosowany materiał, ale również o podziałki, półki - musisz wiedzieć po prostu co tam będzie, a osoby które to projektowały, zwyczajnie to wiedzą.
haskin
Gość
Dodano: 2015-11-27 14:54:48
Cytuj
Hmmm... przecież tam macie np. szafy na dokumenty w tym dziale - http://kart-map.pl/pl/103-szafy-kartotekowe-na-dokumenty-medyczne Przecież nikt nie wymaga posiadania specjalnych szaf pod dokumentację medyczną ;-) No chyba że się mylę, bo przecież to Polska ;-)
adam pawlicki
Gość
Dodano: 2015-11-30 15:02:14
Cytuj
Te rozwiązania nie są prawnie wymagane, ale uwierzcie mi, że one robią ogromną różnicę pod względem funkcjonalnym. Dużo więcej rzeczy tam umieścicie, będziecie mieli porządek, a poza tym - całość będzie wyglądała bardzo estetycznie. Od kilka prowadzę gabinet - mając właśnie takie wyposażenie.
hesnek
Gość
Dodano: 2015-12-02 14:55:09
Cytuj
Obowiązek dotyczy wyłącznie utrzymania odpowiednich warunków - chodzi o estetyczne pomieszczenie i wyposażenie. Np. te szafy - http://kart-map.pl/pl/101-szafy-medyczne często pojawiają się w aptekach, a jednak nie ma to zbyt wiele wspólnego z gabinetem lekarskim, prawda?
Ilość wiadomości: 3
Dodano: 2016-01-12 15:16:23
Cytuj
W takich kwestiach jak wyposażenie gabinetu stomatologicznego raczej nie warto szukać jakichkolwiek oszczędności, wszystkie akcesoria powinny leżeć na swoim miejscu, poza tym wszelki nieład panujący w gabinecie zostanie od razu wychwycony przez naszych pacjentów co może się negatywnie odbić na ogólnej renomie. Codzienny komfort pracy i opinia klientów są jednak dość istotne w tej branż
Gość
Gość
Dodano: 2016-01-12 16:50:20
Cytuj
W/g posiadanej wiedzy, stoję na stanowisku, że nie ma przepisów określających rodzaj jak i materiał z jakiego mają być wykonane "Meble Medyczne". Nie istnieja także przepisy określające wielkość oraz rodzaj szuflady a także inne parametry i kryteria wskazujące na konieczność przechowywania w nich takich a nie innych narzędzi czy materiałów. Taką decyzje podejmuje tyko i wyłącznie użytkownik. W tym przypadku lekarz Jedyne kryterium to powierzchnia łatwo zmywalna. A czy to będzie metal czy płyta meblowa laminowana, to już jedynie kwestia wyboru samego użytkownika. Podobnie jak rodzaj zastosowanych frontów, prowadnic szuflad czy uchwytów. Cały ten galimatias i zamieszanie spowodowane szumną nazwą "Meble Medyczne" to w mojej ocenie, jedna wielka "ściema".
1 | 2    

Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS