Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Forum

Autor
Wiadomość
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2008-10-29 09:37:56
Hej wszystkim!

Proszę powiedzcie mi w jakim wieku najlepiej założyć dziecku aparat ortodontyczny? Ponoć są dwa rodzaje ale nie wiem kiedy i jaki należy stosować.

Z góry dziękuje za Waszą pomoc smile
Ilość wiadomości: 5
Dodano: 2008-10-30 10:48:19
hej sa dwa rodzaje aparatow takie zdejmowane i montowane na stale na zebach,
aparaty zdejmowane zaklada sie dzieciom tak do 13 roku zycia chociaz to nie jest regula,ssa to aparaty ktorymi mozna wyrownac wady zgryzu w czasie kiedy dziecko jeszcze rosnie i kosc jest najbardziej podatna na zmiany jakie powoduje aparat ,sama widzialam przypadki wyjscia dziecka z powaznych wad zgryzu jesli w pore zalozony byl aparat ruchomy , generalnie w momencie kiedy mamy juz wszystkie zeby stale zaklada sie aparaty stale a wiec takie ktorych nie wyjmuje sie z ust; wszystko jednak zalezy od wady zgryzu ;
kiedy aparat?-jak tylko ortodonta stwioerdzi wade zgryzu,nigdy nie nalezy czekac az sie sama wyrowna bo to nie prawda moze sie tylko pogarszac a wtedy sytuacja bedzie o wiele rudniejsza, a pierwsza wizyta u ortodonty ?-ok 1,5h
Pawłe
Gość
Dodano: 2017-03-09 11:34:41
Myślę, że w sprawie aparatów warto skontaktować się z Ortodontą np. -> http://sypien.pl/produkty/ortodoncja/
Ilość wiadomości: 5
Dodano: 2018-02-23 13:06:31
Z aparatem chyba trzeba poczekać aż wszystkie zeby sie wykształcą i ułożą po swojemu. Wcześniej nie ma sensu bo jeszcze wiele może sie zmienić w uzębieniu i konieczna będzie następna korekta. Moja siostrzenica nosi dopiero teraz jak jest w liceum, nie wiem czy wczesniej nie mogła czy dopiero wtedy sie zdecydowała ona i jej rodzice ale taki przypadek znam to piszę.
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2018-02-23 13:07:05).
Ilość wiadomości: 4
Dodano: 2019-07-04 09:40:51
Dopiero jak dziecku urosną wszystkie zęby można myśleć o apracie. Na początek warto korzystać z wyciąganego, żeby się przyzwyczaiło, a potem (jeśli tego wymaga sytuacja) przerzucić się na aparat ortodontyczny stały.

Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS