Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Forum

Autor
Wiadomość
Ilość wiadomości: 3
Dodano: 2018-01-16 09:42:13
Wlasciwie nie rozumiem dlaczego, szukałam w internecie informacji na ten temat i czytałam ze tak naprawde to nie ma przeciwwskazan do powtórnego leczenia kanałowego a mi dentysta powiedzia ze sie u mnie nie da, miałam otwartą buzie wiec nie mogłam dopytac a potem jakoś zapomniałam bo jeszcze córka po mnie wskoczyła na fotel i temat zszedł na nią. Czy faktycznie moge sie nie kwalifikowac do kanałowego i co jesli faktycznie? Mam chodzic z tymi dziurawymi zębami?
Dodano: 2018-01-17 10:21:37
zamiast kanałowego to chyba tylko usunięcie, duzo tych zębów masz zepsutych? mozesz usunąc i wstawic sobie proteze w te miejsca, są takie co sie dopasowują do szczęki do tych zębów co jeszcze zostały
Ilość wiadomości: 4
Dodano: 2018-01-18 09:13:01
Czasem powtórne leczenie kanałowe nie jest wskazane ze względu na stan zęba, czyli duży ubytek tkanek własnych, uniemożliwiający późniejszą prawidłową i trwałą odbudowę zęba, szeroko opracowane kanały podczas pierwotnego leczenia, co może być przyczyną pęknięcia zęba po ponownym leczenie kanałowym, utratę tkanki kostnej wokół zęba czy ze względu na specyficzną anatomię zęba. Niekiedy z zębem, który nie kwalifikuje się do leczenia kanałowego można postąpić inaczej, na przykład dokonać jego resekcji mikrochirurgicznej. Polega ona na usunięciu wierzchołka korzenia zęba oraz tkanek objętych stanem zapalnym i wstecznym uszczelnieniu kanału. W naszym Studiu Stomatologicznym Agmadent w Krakowie zabieg odbywa się w znieczuleniu, z wykorzystaniem wysokiej jakości mikroskopu. Usunięcie zęba to ostateczność, stosowana w przypadkach, gdy zawiodą pozostałe metody. Resekcja mikrochirurgiczna pozwala uniknąć ekstrakcji i uratować ząb, który wydawał się skazany na usunięcie.
Przedstawiciel Studia Stomatologicznego Agmadent, ul. Dobrego Pasterza 16, 31-416 Kraków, tel. 12 412 32 03, email: gabinet@agmadent.pl
Dodano: 2018-01-19 11:19:34
Jakie usunięcie, ja mam 37 lat, nie bede chodzic z protezą w tym wieku, bez przesady. Duzo bardziej podoba mi sie druga odpowiedz. Czy taki zabieg jest bezpieczny przynajmniej tak jak leczenie kanałowe?
Ilość wiadomości: 4
Dodano: 2018-01-22 11:40:26
Oczywiście, dzięki wykorzystaniu mikroskopu zabiegowego, o którym wspomniałam powyżej, możliwe jest skuteczne i bezpieczne przeprowadzanie zabiegów mikrochirurgicznych. Nasz sprzęt znacząco powiększa pole widzenia, dlatego możemy dotrzeć do mniej dostępnych miejsc i wykonać swoją pracę z zachowaniem największej precyzji. Następstwem zabiegu może być przejściowy ból lub dyskomfort, dający się zneutralizować środkami przeciwbólowymi, a w niektórych przypadkach - antybiotykiem. Zimne okłady również powinny złagodzić objawy.
Przedstawiciel Studia Stomatologicznego Agmadent, ul. Dobrego Pasterza 16, 31-416 Kraków, tel. 12 412 32 03, email: gabinet@agmadent.pl
julka
Gość
Dodano: 2018-01-26 14:14:33
Też raczej się nie spotkałam z sytuacją żeby ktoś się nie kwalifikował do leczenia kanałowego, chyba że zęba praktycznie już nie ma albo jakoś perfidnie się złamał ale to i tak trzeba jakoś potwierdzić diagnostyką taką jak cefalometria http://www.supradent.pl/oferta/zdjecie-cefalometryczne/ przecież nikt jasnowidzem nie jest, a już na pewno nie dentysta.
Justyssss
Gość
Dodano: 2019-11-19 11:57:52
Może warto zaczerpnąć kilku opinii ja polecam Ci tutaj dentystę http://caleibiale.pl warto w mojej ocenie udać się na konsultację.
Dodano: 2019-11-23 15:29:34
najlepiej wybrać się do gabinetu i zasięgnąć opinii specjalisty. z mojej strony polecam gabinet lux med

Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS