Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Dzieci czekają miesiącami na specjalistę stomatologa – nie tylko w Polsce
  • 03-06-2019
 

 

 

W Polsce narzekamy na problem z dostępem dzieci do specjalistycznych usług dentystycznych. Nie my jedni. Podobnie jest w Nowej Zelandii, gdzie tysiące dzieci czeka miesiącami na leczenie przez specjalistę lub chirurgia stomatologicznego – pomimo że w kraju tym funkcjonuje bezpłatna opieka stomatologiczna do 18. r. ż. Bywa, że nowozelandzkie dzieci są odsyłane do domu z zębami bardzo mocno zepsutymi przez próchnicę – gdyż leczenie na tym etapie choroby powinien podjąć specjalista. A na spotkanie z nim dziecko, niestety, musi długo czekać. Z kolei samo leczenie tak chorych zębów może zająć nawet kilka miesięcy. Pojawiły się nawet głosy, że jest to sytuacja analogiczna do panującej w krajach Trzeciego Świata.

 

Dzięki zmianom, które już zostały wprowadzone w nowozelandzkiej służbie zdrowia, można obecnie dotrzeć do większej liczby dzieci, niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto państwo zainwestowało w profilaktykę i edukację, podkreślając, że zapobieganie jest jednym z kluczowych założeń restrukturyzacji tamtejszej publicznej służby zdrowia.

W odniesieniu do nieletnich rządzący uznali za ważne nie tylko, aby dziecko znalazło się u stomatologa jak najszybciej, ale również, aby nie odczuwało bólu, jeśli będzie na liście oczekujących na spotkanie ze stomatologiem. Zalecane jest, żeby w razie bólu zrobić wszystko, aby dziecku ulżyć – niezależnie, czy będzie się to wiązało z koniecznością wizyty realizowanej w trybie nagłym, czy też konieczne będzie przepisanie antybiotyku.  

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS