Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Relacje_

Lekarz

   

Światowe Sympozjum Biomet3i w Chicago
 • 24-04-2008
 
Pod koniec kwietnia br. w jednym z najbardziej znanych miast na świecie, w Chicago, odbyło się Światowe Sympozjum Biomet 3i. Po prawie dwuletniej przerwie mieliśmy możliwość zaproszenia naszych klientów na największe sympozjum implantologiczne. Wykłady odbywały się w hotelu Hyatt Regency, zlokalizowanym nieopodal Michigan Avenue, w samym sercu Magnificent Mile,  co pozwoliło na przebywanie w pobliżu najlepszej muzyki, sztuki, jedzenia, zakupów, rozrywek i nocnego życia „wietrznego miasta” Chicago.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom ze strony Polskiej za tak liczne przybycie.
Trzydniowe sympozjum zgromadziło blisko 2800 uczestników w tym ok. 80 osób z Polski, 15 z Czech i Słowacji, oraz 5 z Bułgarii.Bogaty program warsztatów i wykładów skierowany był do wszystkich specjalistów zajmujących się implantologią stomatologiczną: chirurgów, protetyków, techników laboratoryjnych, asystentek i managerów gabinetów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wśród wykładowców znaleźli się najwybitniejsi specjaliści, tj.: dr D. Tarnow, prof. M. Hürzeler, dr G. Priest, dr  U. Grunder, dr J. Davies, dr T. Testori, dr P. Östman, dr R. Cocchetto, dr A. Meltzer, dr A. Valentin, dr M. Nevins oraz dr S. Wallace. Obrady uświetnił swoją obecnością sam założyciel firmy dr Richard Lazzara, który w ostatnich latach uczestniczy tylko w najwyższej rangi spotkaniach.
Wykładowcy w trakcie sesji oraz kilku warsztatów opierali się na doniesieniach ze współczesnej terapii implantologicznej. Tematami przewodnim była implantologia szeroko rozumiana i aspekty z nią związane. Począwszy od: implantologii estetycznej uwzględniającej zachowanie kości i jak najkorzystniejszego zarządzania tkanką miękką, poprzez rozważania nad standardowym protokołem, a natychmiastową implantacją, do analizy technik regeneracji wyrostka i technologii (narzędzi) ułatwiających pracę chirurga i protetyka, a także przypadków nowatorskich technik natychmiastowego wytwarzania mostów tymczasowych. Z sesji równoległej dot. rozwoju praktyk i wpływu najnowszych technologii na ofertę gabinetu, mogli skorzystać także lekarze lub managerowie rozpoczynający swoją przygodę z implantologią.

W trakcie spotkania uczciliśmy 20-lecie działalności firmy Biomet 3i na polu stomatologii implantologicznej. Począwszy od wprowadzenia pierwszego łącznika w 1987 roku, poprzez stworzenie sprawdzonej technologicznie powierzchni OSSEOTITE®, na zaprezentowanym ostatnio implancie NanoTite™ kończąc. Powołaniem firmy jest dostarczanie przemysłowi implantologicznemu produktów opartych na długoletnich badaniach, łatwych w stosowaniu, skracających czas leczenia, a także zapewnienie lekarzom i pacjentom serwisu i opieki na najwyższym poziomie.Nie wszystko sprowadzało się do wykładów i nauki. Będąc w mieście tętniącym życiem, nie można było odmówić sobie odwiedzenia prawdziwych klubów z jazzem i bluesem oraz wyśmienitych restauracji. Każdy z uczestników zapamięta wyjątkowe krewetki z Bubba Gumps, fantastyczne ostrygi w Shaw′s oraz niezapomniane chwile z muzyką na żywo w klubie The Back Room.

Dla części grupy, kilkudniowy pobyt w "wietrznym mieście" przedłużył się o rejs po morzu Karaibskim. Była to zdecydowanie najdłuższa tego typu wyprawa, jaką dotąd organizowaliśmy. Startując z Miami odwiedziliśmy takie miejsca, jak: „Miami by Night”, Haiti (Labadee), Jamajka (Ocho Rios), Kajmany (George Town) oraz Meksyk (Cozumel). Największy na świecie statek  pasażerski oferował wiele niespodzianek, tj.: aquapark, basen do surfingu, 2 baseny, fitness club, SPA, centrum handlowe, lodowisko, kino, 15 restauracji, 3 puby, dyskotekę, wieczory z muzyką latynoską na żywo. W trakcie 7-dniowego rejsu nie sposób było skorzystać ze wszystkich atrakcji. Niezapomniane pozostaną: latynoskie wieczory z muzyką na żywo, wykwintne kolacje, wspinaczka w rwącej wodzie wodospadu na Jamaice, nurkowanie i windsurfing w Meksyku, zjazd na linie nad plażą na Haiti, oraz zakupy w strefie bezcłowej na Kajmanach. Szczególne podziękowania kierujemy dla pani doktor Wioli Figury za specjalny koncert fortepianowy. Z tego niezwykłego wyjazdu pozostały nam piękne zdjęcia, nowe znajomości i wyjątkowe wspomnienia.

Dziękujemy, że byliście z nami!
Dental Depot Wasio
 
 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS

Ankieta

Jakie czasopismo stomatologiczne prenumerujesz?

 • Magazyn Stomatologiczny
 • As Stomatologii
 • Nowy Gabinet Stomatologiczny
 • Poradnik Stomatologiczny
 • Stomatologia Współczesna
 • TPS
 • Kwintesencja
 • Forum Stomatologii Praktycznej
 • Inne
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS