Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Pytania do ekspertów

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Pytanie do: Protetyk
Dzień dobry.
Około 7 miesięcy temu moja babcia (75 lat) zrobiła protezę na dolną szczękę, z usunięciem wszystkich zębów na NFZ. Wcześniej miała protezę i kilka swoich zębów przesżło 15 lat. Proteza została wykonana źle, wypada i rani dziąsła. Stomatolog u której zamówiona została proteza kazała nosić ją przez 2 miesiące żeby się "wgryzła".
Czas ten minął, proteza nie wgryzła się, więc poszła do reklamacji. Protetyk, który wykonywał protezę (Stomatolog wykonała odlew/odcisk) trochę podszlifował i nakazł czekać kolejne 2 miesiące. Zero poprawy, coś zostało źle wykonane.
Moje pytanie:
Czy babcia ma w tej sytuacji mozliwość wykonania nowej protezy na koszt NFZ u innego protetyka, czy musi spełnić dodatkowe warunki ? Obecnie nie może nawet jeść - proteza wypada przy jedzeniu i każdym kaszlnięciu ! :(
Proszę o odpowiedź.

 

Witam

To właściwie nic dziwnego ponieważ po usunięciu zębów proteza nie ma poprzedniego podparcia, a po drugie miejsca w których usunięto zęby powoli ulegają gojeniu i proteza nie przylega dokładnie. Proces ten trwa 6-7 miesięcy. Po nim należy protezę podścielić, aby idealnie przylegała do szczęki.

 

Pozdrawiam

doktor Edward Wąsowski

Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS