Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentZnieczulenia

Bezstresowe znieczulenie komputerowe
 

Strach przed dentystą można odłożyć do lamusa. Jeśli do tej pory wizyta u dentysty była odkładana z powodu lęku przed bólem – pojawiającego się nie tyle podczas leczenia zębów, ile w trakcie aplikacji środka znieczulającego – czas uwierzyć, że podanie znieczulenia może nie wywoływać żadnego dyskomfortu.

- Samo podanie znieczulenia może być dla pacjenta bardzo stresujące. Stres pojawia się już na widok strzykawki, mimo że to nie ukłucie powoduje największy ból, a rozpieranie płynu znieczulającego rozrywającego tkanki – wyjaśnia Wojciech Fąferko, stomatolog z katowickiego Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic.

Bezbolesna aplikacja środka znieczulającego jest możliwa w przypadku korzystania z urządzenia zwanego The Wand – dzięki niemu w podawaniu znieczulenia dokonała się prawdziwa rewolucja. Szczególnie w przypadku dzieci i dentofobów. Dzięki The Wand pacjenci najmłodsi i najbardziej lękliwi są bezstresowo oswajani z działaniami dentysty.

- Dzięki mikroprocesorowi, który kontroluje zarówno ciśnienie, jak i ilość podawanego znieczulenia, cały proces jest bezbolesny dla pacjenta. Ból znika również z powodu miejscowego, bardzo wolnego podawania płynu, a nie szybkiego jego wtłaczania, jak to miało miejsce w przypadku tradycyjnej aplikacji. Samo podanie znieczulenia dla pacjenta jest zupełnie bezbolesne – mówi stomatolog.

Co ważne, aplikacja znieczulenia za pomocą The Wand nie powoduje wystąpienia przejściowego skurczu mięśni twarzy czy zniekształcenia rysów. Obecnie na bezbolesne znieczulenie mogą liczyć jedynie pacjenci prywatnych gabinetów dentystycznych. W placówkach, które mają podpisane kontrakty z NFZ urządzenie będzie stosowane prawdopodobnie dopiero za kilka lat.

Źródło: „Echo Miasta”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS