Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia
![](/gfx/portaldentystyczny/pl/default_aktualnosci/57/1591/1/m431234122.jpg)
- 26-11-2013
Utrata zęba zawsze pociąga za sobą niebezpieczeństwo, że pozostałe zęby zaczną się przemieszczać, wykoślawiać i obracać. Dlatego też dentyści podkreślają, że najważniejsze jest, aby uzupełniać brakujące zęby. Drugoplanową sprawą jest, w jaki sposób to zrobimy. A można lukę uzupełnić na wiele sposobów: stosując najprostsze i najtańsze rozwiązanie, jak sprawdzone przez pokolenia protezy, lub też wykorzystując implanty – obecnie technologicznie najbardziej zaawansowany sposób odbudowy protetycznej. Przed wyborem optymalnego rozwiązania w konkretnym przypadku trzeba wykonać pełną diagnostykę. Na podstawie wyników dentysta może zaproponować kilka wariantów leczenia. Warto je przeanalizować wraz ze swoim stomatologiem, poznając wszystkie za i przeciw, a dopiero potem decydować się na konkretną metodę leczenia protetycznego.
Leczenie protetyczne, włącznie z implantologicznym, jest obecnie pozbawione bólu – stomatolog stosuje bowiem nowoczesne znieczulenia. Samo wszczepienie śruby implantu w kość trwa ok. 20 minut. Kompleksowe leczenie implantologiczne może trwać kilka tygodni albo zdecydowanie krócej – w zależności od metody wybranej przez pacjenta. Implant może utrzymać się w szczękach do końca życia.
Niezależnie od wybranej metody uzupełnienia luki, zawsze osiąga się cel najważniejszy, czyli ustabilizowanie zębów w szeregu.
Źródło: „Nowiny”