Pacjent
- Warto wiedzieć
- Coś na ząb
- Wybielanie zębów
- Choroby i leczenie
- Estetyka
- Higiena
- Ciekawostki ...
- Dowiedz się jak...
- Forum
- Baza gabinetów
- Pytania do ekspertów
- Subskrypcja
- Ogłoszenia - Pacjent
- Partnerzy portalu
- Tagi
- Bruksizm
- Ciąża a zęby
- Dental TV
- Kamień nazębny
- Korony
- Leczenie kanałowe
- Licówki
- Mosty
- Strach przed dentystą
- Vademecum Pacjenta
- Zęby mądrości
- Znieczulenia

- 09-07-2013
Osoby mające założone implanty zębowe mogą być leczone ortodontycznie, ale sam wszczep nie podlega terapii, ponieważ zajmuje określoną pozycję w kości. Osobom noszącym implanty mogą one przydać się do leczenia prostującego zgryz, ponieważ w niektórych przypadkach implant może być miejscem, w którym zakotwiczony zostaje aparat ortodontyczny. Bywa, że implant zakładany jest najpierw i celowo – później służy jako kotwica i do niego ciągnie się inne zęby.
Leczenie implantami można obecnie wykonywać nawet u osób, które dotychczas nie mogły liczyć na wykonanie wszczepów z uwagi na poważne schorzenia. Leczeni mogą być również pacjenci, którzy chorują na nowotwór – pod warunkiem, że zmiana chorobowa umiejscowiona jest daleko od miejsc implantowanych.
- Można i warto wstawiać implanty u każdego, kto tego potrzebuje. Oczywiście jeżeli pacjent nie jest ciężko chory psychicznie albo w trakcie intensywnego leczenia chemioterapią lub przechodzi infekcję. W takiej sytuacji zaczekamy z implantami, aż stan będzie stabilny. Czasami musimy poprosić o nieprzyjmowanie niektórych leków przed zabiegiem lub odwrotnie - o ich przyjmowanie – wyjaśnia Agnieszka Sicińska, stomatolog.
Źródło: „Wprost”