Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualnościUbezpieczenia, NFZ

Za jakie usługi dentystyczne zwróci NFZ ?
  • 22-11-2007
 
Zakres świadczeń dentystycznych, który przysługuje nam w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia, wciąż nie jest zbyt dobrze znany. Dyżury, podczas których lekarze odpowiadają na telefoniczne pytania pacjentów cieszą się dużą popularnością.

Ostatnio, w Rzeszowie na pytania pacjentów odpowiadała Maria Widota-Sieklucka, kierownik sekcji stomatologii w Oddziale NFZ w Krakowie. Dzwoniący pytali np. o zwrot kosztów za naprawę ruchomej protezy. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 24 listopada 2004 roku, NFZ może zrefundować taką naprawę raz na dwa lata. Inne pytanie dotyczyło usuwania kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków. Zabieg taki, bez względu na zastosowana metodę, może zostać zastosowany u pacjenta raz na rok.

Innym problemem nurtującym mieszkańców Rzeszowa była resekcja w jedynkach. Niestety, zabieg taki jest refundowany jedynie u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. U osób dorosłych, taka usługa jest świadczeniem pozastandartowym, a więc podlega odpłatności.

 

Po raz kolejny poruszono kwestie wyboru sposobu leczenia zębów ramach ubezpieczenia. Do końca 2007 roku pacjenci mogą korzystać jedynie z ze świadczeń ujętych w wyżej wymienionym rozporządzeniu  Ministra Zdrowia. Wykaz zawiera także listę materiałów stomatologicznych stosowanych w tego rodzaju świadczeniach.

Od Nowego Roku sytuacja ulegnie zmianie. Pacjent będzie mógł zażyczyć sobie usługę ponadstandardowa i dopłacić jedynie różnicę pomiędzy jej ceną, a kwotą refundowaną przez NFZ.

 

Źródło: Nowiny, 22.11.2007 r.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS