Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
- 31-07-2024
Bezzębie stanowi istotny problem zdrowia publicznego, który dotyka głównie osoby starsze.
Wielu pacjentów dotkniętych bezzębiem nie może sobie pozwolić na protezowanie z wykorzystaniem najlepszego obecnie rozwiązania, czyli implantów, z uwagi na ciągle wysoki koszt tego podejścia leczniczego. Stąd duża liczba pacjentów potrzebuje protez całkowitych – w opinii ekspertów trend ten będzie się utrzymywał.
Wykonanie dobrej protezy dentystycznej wymaga odbycia określonej liczby wizyt u stomatologa i – w określonych przypadkach – interwencji technika dentystycznego.
Choć nie istnieją protokoły uproszczone postępowania, które różnią się od protokołów konwencjonalnych eliminacją niektórych procedur, badacze z Grecji udowodnili na przykładzie 77-letniego pacjenta, który odbył tylko 3 wizyty w celu pozyskania dobrej jakości protezy dentystycznej, że metody uproszczone nie są gorsze od konwencjonalnych pod względem dostarczenia wysokojakościowej protezy, która zapewnia komfort i przywraca zdolność żucia. Kluczem do sukcesu pozostaje dokładne zbadanie każdego przypadku i duża precyzja w wykonaniu wycisku, a następnie – na jego podstawie – uzupełnienia protetycznego.