Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Co się opłaca w turystyce stomatologicznej?
  • 28-05-2009
 

 


 

Turystyka stomatologiczna wciąż się opłaca. Rodzimym dentystom i gościom z zagranicy. Z analiz wynika, że nadal leczenie zębów podejmują u nas najchętniej Brytyjczycy i mieszkańcy krajów Europy Zachodniej. Stomatolodzy coraz częściej spoglądają zaś w kierunku rynku za Atlantykiem.

- Na pewno warto nastawić się na Stany Zjednoczone - to olbrzymi rynek z zupełnie niewykorzystanym potencjałem, gdzie koszty leczenia są wręcz astronomiczne, a dostępność lekarzy specjalistów znikoma - mówi Jadwiga Szopa, menedżer krakowskiego Centrum Stomatologii Estetycznej „Indexmedica“. Około 40 proc. pacjentów Centrum stanowią obcokrajowcy, głównie z Europy Zachodniej.

Goście z zagranicy mogą w polskich gabinetach dentystycznych skorzystać ze wszystkich usług, płacąc za nie o wiele mniej niżeli w swoim kraju. Obcokrajowcy najczęściej wykonują u polskich stomatologów leczenie kanałowe, implantowanie i wybielanie zębów.

Wśród pacjentów z zagranicy nie brak też polskich imigrantów.

- Zgłaszają się najczęściej pacjenci z Anglii i Niemiec - mówi Katarzyna Jasiewicz z Małopolskiego Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej „Consensus“. - Jeszcze większą grupę stanowią Polacy, którzy wyjechali do pracy za granicę, a do kraju wracają w celach leczniczych.

Różnice w kosztach usług są spore. Dla porównania:

  • za porcelanową koronę w angielskim gabinecie płaci się 550 funtów, a w polskim - około 170;

  • natychmiastowe wybielanie zębów to wydatek około 350 funtów; krakowski stomatolog zażąda o połowę mniej;

  • koszt wstawienia implantu w Wielkiej Brytanii jest bliski 1300 funtów, a u nas wyda się na to 600 funtów.

Obcokrajowcy mogą też liczyć na częściowy zwrot poniesionych kosztów leczenia w Polsce. Po pieniądze mogą zgłaszać się do ubezpieczalni w swoim kraju.

 

Zainteresowanie turystyką medyczną i stomatologiczną korzystnie wpływa na koniunkturę biur podróży, które w ramach współpracy z gabinetami lekarskimi i klinikami, oferują zagranicznym pacjentom usługi kwaterunkowe. Napływ zagranicznych pacjentów spowodował też, że na polskich uczelniach powstają nowe kierunki studiów i kursów. Np. Uniwersytet Medyczny w Łodzi, jako pierwsza uczelnia w Polsce przeprowadził szkolenia finansowane ze środków unijnych, na których pracownicy sektora medycznego zapoznawali się ze specyfiką obsługi pacjentów z zagranicy.

Źródło: „Dziennik Polski”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS