Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez

- 05-09-2013
Współpraca między podmiotami działającymi w służbie zdrowia, a tymi, które realizują swoje zadania w innych branżach gospodarki, rozwija się coraz intensywniej i często w formie klastrów. Dzięki temu pacjenci mogą liczyć na lepsze i nowocześniejsze usługi medyczne Na Śląsku pojawił się niedawno kolejny klaster – MediVite. Za cel postawiono sobie poprawę jakości oferowanych usług medycznych.
- [Klaster – przyp. red.] to formalna współpraca przedsiębiorstw, samorządów, ośrodków naukowych, czy organizacji pozarządowych. Ich celem jest stworzenie wspólnej, kompleksowej oferty produktowej oraz usługowej wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom, w naszym przypadku pacjentów – wyjaśnia Leszek Znamierowski, ekspert w dziedzinie klastrów oraz członek MediVite.
Członkowie klastra uważają, że będąc w grupie mającej wytyczone wspólne cele, łatwiej będzie funkcjonować w realiach rynku i konkurencji. Wskazują też na inną istotną zależność wynikającą z międzybranżowej współpracy: wymianę doświadczeń. Na współpracy międzybranżowej korzystają nie tylko lekarze i inżynierowie. Profity wynikające z przynależności placówki leczniczej do klastra będą też odczuwalne dla pacjentów - przełożą się na poprawę usług medycznych.
Źródło: BORGIS Wydawnictwo Medyczne