Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedziećWieści z kraju i ze świata

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Moda na biały uśmiech
  • 02-09-2008
 

W którymś okresie życia każdego dziecka przychodzi moment, gdy chce ono być podziwiane i modne. Warto wówczas pociesze uświadomić, że to nie markowa odzież czy gadżety ani prowokacyjne wyrażanie samego siebie skłonią otoczenie do podziwu. Doprowadzą do tego zaś na pewno piękne, zadbane zęby i świeży oddech. Zdrowe zęby zagwarantują młodemu człowiekowi akceptację towarzystwa; brzydki zapach z ust odstraszy natomiast nawet najbardziej oddanego przyjaciela.

Piękny uśmiech to gwarancja marki: staranności, unikatowości i niepowtarzalności. To również wizytówka dziecka i solidna podwalina pod zachowanie zdrowia ogólnego.


Młodzi ludzie z krajów Europy Zachodniej, gdzie edukacja i profilaktyka stomatologiczna są lepiej rozwinięte niż u nas, doskonale rozumieją zależności między zdrowiem i wyglądem zębów a akceptacją społeczną. Za najważniejsze korzyści z higieny jamy ustnej uznali piękne, białe zęby oraz świeży oddech - zapewniają to nowoczesne pasty do zębów oraz płukanki. Wiedzą, że aby higiena jamy ustnej była skuteczna, musi być systematyczna; a by zęby były białe i z ust ładnie pachniało, konieczna jest pasta do zębów, która w swoim składzie zawiera cząsteczki usuwające przebarwienia (np. krzemionkę), uwalniane podczas szczotkowania, oraz wyciągi ziołowe (np. miętę), które likwidują przykry zapach z ust. Rozumieją też, że najważniejszą rolą pasty do zębów jest zapobieganie próchnicy (stąd dodatek związków fluoru) – tylko zdrowe zęby stanowią o atrakcyjności.


Jeśli dziecko przyswoi sobie powyższe prawdy, z chęcią będzie sięgać po szczoteczkę i pastę do zębów. Początkowo może nie tyle dlatego, że w ten sposób uchroni swoje zęby przed próchnicą i przebarwieniami oraz zlikwiduje nieświeży oddech. Raczej dlatego, że będzie miało świadomość, iż posiadacz ładnego uśmiechu i świeżego oddechu jest trendy. Zmiana sposobu myślenia pociechy przyjdzie z czasem; i wówczas mycie zębów stanie się rytuałem, którego celem jest nie tyle zapewnienie otoczenia o swojej atrakcyjności, ile zachowanie zdrowia zębów i olśniewającego uśmiechu. Edukując pociechę, trzeba jej też uświadomić, że nadużywanie środków wybielających jest szkodliwe dla zębów i powoduje ich osłabienie.


Źródło: „Nowości”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS