Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedziećProfilaktyka

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Wizyta higieniczna
  • 23-09-2008
 

Nie każda wizyta u dentysty oznacza borowanie lub ekstrakcję zębów. Wizyta higieniczna to spotkanie ze stomatologiem, podczas którego pacjent uczy się, jak powinna wyglądać prawidłowa higiena jamy ustnej. Piękny uśmiech stał się wizytówką człowieka; równie ważną jak ubiór czy maniery towarzyskie. Nauka prawidłowego oczyszczania wnętrza jamy ustnej przeprowadzana jest w ramach profilaktyki stomatologicznej. Zależnie od wieku pacjenta lub jego indywidualnych potrzeb, realizowana jest w płaszczyznach, które wymagają poszerzenia wiedzy przez zainteresowanego. Czego innego dowie się na wizycie higienicznej dziecko, czego innego osoba z chorobami przyzębia, a jeszcze inną wiedzę posiądzie pacjent noszący protezy lub aparat ortodontyczny. Za każdym razem edukacji przyświecać będzie jeden cel: jak najskuteczniej chronić zęby przed próchnicą.


Każdy z nas robi od czasu do czasu osobiste postanowienia: „Od Nowego Roku zacznę...” albo „Po wakacjach nie będę...”. Niech wśród owych postanowień znajdzie się i takie, które pomoże nam zatroszczyć się o zdrowie zębów. Np.: „Po wakacjach umówię się z dentystą na przegląd zębów i wizytę higieniczną”. Naukę prawidłowej higieny jamy ustnej trzeba powtarzać – przypomnieniu podlegają wówczas bagatelizowane lub całkiem zapomniane szczegóły; dowiadujemy się też o nowych trendach w stomatologii. Wizyta higieniczna to okazja do skontrolowania zdrowia wnętrza jamy ustnej. Specjalista dysponuje odpowiednim sprzętem i wiedzą, by w porę wykryć niepokojące objawy i zapobiec rozwojowi choroby.

Wizyta higieniczna może przynieść pacjentowi sporo korzyści – warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje: dla odświeżenia i pogłębienia posiadanej wiedzy oraz dla skontrolowania zdrowia wnętrza jamy ustnej.


Źródło: „Pani”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS