Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoCiekawostki ...

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
API i tabletki barwiące – cała prawda o skuteczności szczotkowania
 

 

 

 

 

 

Sumienna i systematyczna higiena jamy ustnej ma zasadnicze znaczenie dla zachowania zdrowia całego organizmu. Często jednak szczotkowanie zębów i nitkowanie nie są wykonywane tak starannie, jak powinny albo też usuwanie płytki nazębnej nie jest tak efektywne, jakby się na pierwszy rzut oka mogło wydawać. Na sprawdzenie skuteczności szczotkowania zębów sposoby są dwa:

 

  • ocena ilości płytki nazębnej na powierzchni wszystkich zębów, czyli wyznaczenie wskaźnika API – to iloraz sumy przestrzeni międzyzębowych z płytką nazębną i sumy wszystkich ocenianych powierzchni międzyzębowych. Pomnożony przez 100 proc. daje wynik wyrażany w procentach. Polega na zbadaniu obecności płytki nazębnej w kwadrancie 1 – 3 z powierzchni językowej, a w kwadrancie 2 i 4 z powierzchni przedsionkowej;

  • preparaty barwiące – dostępne bez recepty w aptekach, łatwe do zastosowania, nietoksyczne i skutecznie ukazujące miejsca niedoczyszczone. Wystarczy stosować je wg wskazań producenta, aby błyskawicznie oszacować, w których miejscach uzębienia konieczna jest korekta szczotkowania.

Źródło: Opracowanie własne

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS