Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentABSOLWENT
Skończyłeś studia? A może pora na DOKTORAT?
 

 

 

 

Dopiero co skończyłeś studia i już brakuje ci akademickiego nastroju? Uwielbiasz pisać artykuły o tematyce naukowej i chcesz się dalej rozwijać w określonej dziedzinie stomatologii? Mamy dla ciebie świetną propozycję, pozwalającą na nieprzerwany rozwój naukowy: doktorat.

Na studia doktoranckie można dostać się w dwóch trybach: dziennym i zaocznym. Jeśli dostaniesz się na studia doktoranckie dzienne, będziesz miał możliwość uczenia studentów przedmiotu, z którego będziesz robił doktorat. Należy jednak pamiętać, że możesz mieć też do czynienia ze studentami anglojęzycznymi - dobrze więc znać język na tyle, by móc swobodnie porozumieć się z żakami, oraz aby umieć przekazać im wiedzę. Istnieje też drugi sposób - jeśli nie chcesz spędzać tyle czasu na uczelni, paraliżuje cię strach przed publicznymi wystąpieniami lub nie dostałeś się na studia dziennie doktoranckie, to istnieje możliwość odbywania doktoratu zaocznie. Nie jesteś wtedy studenckim asystentem. Jeśli jednak wybierzesz wariant dzienny, pamiętaj, że poza zajęciami z żakami doktoranci raz na jakiś czas mają swoje zajęcia. Nie jest to wielki wymiar godzin, ale zawsze obowiązkowy. Doktoranci dzienni mają te zajęcia od poniedziałku do piątku, natomiast zaoczni w soboty i w niedziele. Oprócz tego zobowiązani są do pisania artykułów naukowych. Czasem występują na konferencjach naukowych, przedstawiając wyniki swoich badań. Z pewnością pójście na studia doktoranckie, szczególnie na te w trybie dziennym, wymaga od pretendenta pewnej pasji i chęci dalszej edukacji oraz nauczania innych.

 

Przewód doktorski rozpoczyna się jego otwarciem. Doktorant przedstawia wtedy komisji złożonej z profesorów danej uczelni temat swojej pracy. W dalszej kolejności kandydata na doktora nauk czeka zdanie egzaminów doktorskich oraz finalnie obrona pracy. Po tym wydarzeniu można z radością wymienić swoją pieczątkę lekarza-dentysty na doktora nauk medycznych, o czym wiele osób marzy. Żeby jednak dostać się na doktorat, trzeba już wcześniej być zaangażowanym w pisanie prac naukowych. W roku poprzedzającym rozpoczęcie doktoratu zdaje się egzamin z języka angielskiego oraz egzamin z dziedziny stomatologii interesującej pretendenta.

Źródło: Opracowanie własne

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS