Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Koenzym Q – łączy zęby z sercem
  • 26-08-2009
 

 


 

- Naprawdę myślałam, że stracę zęby. Moje dziąsła były miękkie i gąbczaste, niektóre zęby zaczęły się ruszać, ale stomatolog poradził mi przyjmowanie koenzymu Q i stał się cud – mówi pani Janina, której jeszcze niedawno dokuczały choroby dziąseł. Teraz cieszy się, że dokuczliwe dolegliwości zniknęły, a zęby przestały się chwiać.

Nie od dziś wiadomo, że koenzym Q zbawiennie wpływa na ludzki organizm. Szczególnie korzystnie działa na serce oraz tkanki przyzębia. Naukowcy nie wiedzą jeszcze, jaki jest mechanizm dobroczynnego działania tego wtaminopodobnego składnika odżywczego. Na pewno wiadomo jedynie tyle, że suplementacja koenzymu Q działa wyjątkowo korzystnie na tkanki przyzębia :

  • krwawienia z dziąseł są hamowane lub całkowicie zanikają;

  • neutralizowane są wolne rodniki, które niszczą zdrową tkankę;

  • proces leczenia schorzeń dziąseł ulega przyspieszeniu, a w niektórych przypadkach następuje ponowne ustabilizowanie zębów w dziąsłach.


     

Z badań przeprowadzonych w Szwecji wynika, że choroby dziąseł ośmiokrotnie zwiększają ryzyko wystąpienia problemów z sercem. Wykazano też, że poziom koenzymu Q w chorych dziąsłach jest niższy niż w zdrowych. Analogiczna sytuacja ma miejsce w chorym sercu. Można więc oczekiwać, że za niedługo suplementacja koenzymu Q stanie się standardem w leczeniu chorób dziąseł i przyzębia – jak ma to miejsce teraz w przypadku terapii zastoinowej niewydolności serca.

Źródło: „Samo zdrowie”


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS