Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Wybielanie zębów nadtlenkiem wodoru – jak to działa?
  • 30-11-2021
 

 

 

 

 

 

Przebarwienia zębów są związane z obecnością chromatoforów – substancji barwnikowych. To właśnie one nadają nieestetyczny wygląd powierzchni szkliwa. One też są celem działania środków stosowanych podczas wybielania zębów.

Do wybielania zębów najczęściej wykorzystuje się nadtlenek wodoru, który jest silnie utleniającym związkiem. Tę jego właściwość wykorzystuje się do rozjaśniania przebarwień zębów. Nieestetyczne plamy stają się jaśniejsze bądź nawet niewidoczne, ponieważ chromatofory mają w swojej budowie chemicznej nienasycone podwójne wiązania. Kiedy zęby traktuje się nadtlenkiem wodoru, dochodzi do utleniania chromatoforów, w wyniku czego wspomniane wiązania nienasycone przekształcane są w nasycone. To z kolei powoduje, że substancje barwnikowe stają się jaśniejsze bądź całkowicie bezbarwne.

 

Nadtlenek wodoru jest bardzo aktywnym związkiem, który występuje również naturalnie w organizmie, ale nie w takich stężeniach, w jakich stosowany jest podczas wybielania zębów. Z tego powodu profesjonalnie wykonany zabieg wybielania zębów powinien być przeprowadzony tylko przez dentystę i po konsultacji z nim.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS