Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Nie tylko opieka stomatologiczna w szkole, ale także wiedza o zdrowiu?
  • 12-09-2019
 

 

 

 

Opieka stomatologiczna w szkole od września 2019 r. staje się faktem – przynajmniej w zapisach ustawy o opiece medycznej nad uczniami. Ale dla zachowania zdrowia może to być za mało.

Na początku sierpnia rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec postulował w wystąpieniach do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego wprowadzenie do szkół nowego przedmiotu o nazwie “Wiedza o zdrowiu”. D. Chmielowiec podkreślił, że z analizy rozmów przeprowadzonych na Telefonicznej Informacji Pacjenta (tu pacjent może uzyskać informacje dotyczące zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych, choroby oraz swoich praw) wynika, że mało kto rozumie zagrożenia płynące z niestosowania się do zaleceń lekarskich, ponadto pacjenci nie znają zasad działania ubezpieczenia zdrowotnego oraz nie zawsze rozróżniają świadczenia publicznej i prywatnej opieki zdrowotnej.

Kolejnym powodem przemawiającym za wprowadzeniem nowego przedmiotu jest stan zdrowia Polaków. Największym zagrożeniem są choroby układu krążenia, które z roku na rok są przyczyną coraz większej liczby zgonów. Do tego coraz częste są choroby typu cywilizacyjnego spowodowane niewłaściwą dietą (w tym próchnica zębów), używkami czy oddziaływaniem środowiska. Dlatego warto uświadamiać obywateli już od najmłodszych lat, że najważniejsza jest profilaktyka.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS