Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
W NFZ na zęby pieniędzy nie ma. Na nagrody – są
  • 09-09-2019
 

 

 

 

 

W 2018 r. NFZ na nagrody i premie dla swoich pracowników przeznaczył ponad 8 mln złotych, zaś w 2019 r. kwota ta wynosiła około 2 mln, co łącznie daje 10 mln złotych.

Polacy niechętnie patrzą na takie działania Funduszu. Trudno się dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę fatalną dostępność do lekarzy specjalistów czy śmiesznie niskie nakłady na stomatologię. Przykładowo, żeby wykonać specjalistyczny zabieg stomatologiczny warty około 1000 złotych, pacjent musi udać się na leczenie prywatnie, ponieważ NFZ nie posiada funduszy na jego realizację. Ma je jednak na swoich pracowników.

Jak podaje „Super Express”, na pytanie, dlaczego tak wiele osób dostało premie i nagrody, urząd odpowiedział, że wypłacane są one tym, którzy wzorowo wypełniają swoje obowiązki, przejawiają inicjatywę i podnoszą wydajność pracy oraz przywiązują szczególną wagę do realizacji zadań NFZ. Z efektywnością bywa jednak różnie – jeszcze kilka lat temu na wizytę u lekarza specjalisty czekało się około 2 miesięcy, dziś okres ten w odniesieniu do niektórych specjalistów jest ponad dwukrotnie dłuższy i ciągle rośnie.

Padają opinie, że premie powinny być przyznawane dopiero po obniżeniu czasu oczekiwania do lekarza specjalisty, natomiast obecnie pieniądze mogły zostać spokojnie przeznaczone na potrzebujące dzieci.

 
 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS