Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Życie i zęby ratowane na fotelu
  • 03-07-2014
 

 

 

 

 

Idziesz do dentysty z mocnym przekonaniem, że tylko wyrwanie zębów zlikwiduje ból, a stomatolog po wykonaniu dokładnych badań odsyła cię do chirurga lub ortodonty; albo spodziewasz się, że kardiolog wstawi do tętnic stenty i na tym zakończy leczenie miażdżycy, a ten kieruje cię do dentysty w celu wyleczenia zębów przez dalszą terapią i dla profilaktyki chorób krążenia – takie sytuacje zdarzają się coraz częściej, ponieważ lekarze różnych specjalności rozumieją potrzebę współpracy ze sobą w dążeniu do osiągnięcia celu, jakim jest zdrowie pacjenta. Czasem takie odsyłanie na konsultacje do innych specjalistów jest dla pacjenta irytujące, ale bywa też i tak, że badania wykonane u innego specjalisty pomagają znaleźć prawdziwą przyczynę dolegliwości i wdrożyć leczenie, które ratuje zęby lub życie albo i jedno, i drugie.

- Ostatnio trafiła do nas pacjentka, która leczyła się wcześniej w innym gabinecie. Skarżyła się na silne dolegliwości po usunięciu zęba - opowiada Hieronim Kasprzak, stomatolog. - Ponieważ dotychczasowe leczenie nie przynosiło ulgi, zaczęła poszukiwać pomocy w innej placówce. Nasz chirurg zbadał chorą dokładnie, wykonał prześwietlenie i stwierdził bardzo rzadki przypadek złamania żuchwy. Taki zębodół nigdy by nie uległ samoistnemu zagojeniu! W takiej takiej sytuacji potrzebna jest pomoc na szpitalnym oddziale chirurgii szczękowej.

Współpraca specjalistów różnych branż, nie tylko lekarzy, może także pomóc pacjentowi. Tak jest w przypadku leczenia fobii, bruksizmu czy rozszczepu podniebienia – w wymienionych procesach leczniczych uczestniczą również psycholodzy, specjaliści medycyny estetycznej i rehabilitanci.

Źródło: „Nowości”


 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS