Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzPoradnik dentystyZakładanie gabinetu vademecumWspółpraca gabinetu z NFZ
Współpraca gabinetu z NFZ
 

 

Dentysta, który chce, aby prowadzony przez niego gabinet stomatologiczny działał w ramach umowy z NFZ, musi zadbać o to, aby były spełnione wymagania Funduszu Zdrowia względem:

 

  • personelu pracującego w gabinecie

  • organizacji działania gabinetu i udzielania świadczeń

  • wyposażenia i sprzętu

  • dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Gabinet, który stara się o kontrakt z NFZ, musi mieć powierzchnię nie mniejszą niż 12 m2 dla jednego fotela, zaś na każdy następny fotel musi przypadać minimum 8 m2. W gabinecie musi pracować lekarz dentysta lub lekarz dentysta posiadający I stopień specjalizacji w dowolnej dziedzinie stomatologii. Wśród wymagań dodatkowych wymieniona jest praca dentysty mającego specjalizację z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją lub stomatologii dziecięcej, oraz zapewniona przez min. 50% czasu pracy przychodni obecność asystentki lub higienistki stomatologicznej.

Pozostałe wymagania, którym musi sprostać gabinet, aby współpracować z Funduszem Zdrowia, opisane są w Zarządzeniu Nr 91/2008/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia oraz w załączniku nr 3 do tego dokumentu.

Przy współpracy z NFZ konieczne jest zwrócenie uwagi na to, aby sprzęt i aparatura wykorzystywane podczas pracy gabinetu miały wymagane prawem, ważne certyfikaty dopuszczające je do użytku.


Źródło: Opracowanie własne
 

 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS